Aktualności
Ubiquiti Edgemax

Firma Ubiquiti wprowadza na rynek nową serię routerów EdgeMAX. Według testów przeprowadzonych przez firmę Tolly test reports EdgeMAX przewyższa pod względem wydajności pakietowej RB1100AHx2 i może stanowić konkurencję dla urządzeń firmy Cisco.
Szczegóły można znaleźć w raportach:



Wiadomość z dnia: 13-09-2012
Nowe anteny Jirous w ofercie AlfaExtranet

Oferta Jirous poszerzyla sie o nowe parabole dualpolaryzacyjne MIMO z mniejsza separacja w stosunku do anten duplex. Wysoka separacja jest waznym parametrem dla polaczen w nstreme dual, dla 802.11n jest wystarczajaca na niższym poziomie. Ofertę anten Jirous można zobaczyć klikając na ten link JIROUS.


Wiadomość z dnia: 24-05-2012
Radiolinie 10,5 GHz

Radiolinie 10,5 GHz

UKE w 2010 roku otworzyło drogę do ubiegania się o wcześniej zajmowane przez służby wojskowe pasmo 10,5Ghz. Dokładnie chodzi o częstotliwości: dolna częstotliwość - od 10,125 GHz do 10,300 GHz i górna częstotliwość - od 10,475 GHz do 10,650 GHz, odstęp między kanałowy 350MHz.

Na 10,5 GHz w przedziale częstotliwości jak wyżej kupuje się jedną licencję na teren powiatu, który nas interesuje. Na terenie każdego z powiatów w Polsce można wykupić do 42 kanałów o szerokości 3,5MHz lub 20 kanałów o szerokości 7MHz lub 10 kanałów o szerokości 14MHz lub 5 kanałów o szerokości 28MHz - tzn. tyle pasma jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych na terenie powiatu.

Ceny licencji za każdy powiat mogą być różne, zależy to od ilości gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich na terenie danego powiatu. Sumuje się dany rodzaj gmin w powiecie i oblicza sumaryczny koszt licencji 10,5 Ghz na dany powiat. Stawki licencji za jeden MHz to:

1. w gminie wiejskiej: 10zł za MHz,

2. w  gminie miejsko-wiejskiej: 25 zł za MHz,
3. w  gminie miejskiej do 100 tys mieszkańców: 125zł za MHz,
4. w gminie miejskiej powyżej 100 tys. mieszkańców 250zł za MHz.


W ramach przydzielonego pasma 10,5Ghz my proponujemy radiolinie Ericssona, które idealnie wpasowują się w wyżej podane częstotliwości, czyli można kupić licencję 10,5Ghz na dany powiat na np. szerokość kanału 28MHz i w ramach tej licencji używać na terenie powiatu kilku radiolinii o przepustowości nawet do 400Mb/s (w technologii podwójnej polaryzacji dla kanału 28MHz).

Tabela
opłat częstotliwości w UKE
 



Wiadomość z dnia: 14-03-2012
Produkty firmy Pulsar w ofercie AlfaExtranet

Już wkrótce w ofercie Naszej firmy będziemy mogli Państwu zaoferować zasilacze impulsowe, buforowe i osprzęt do zasilania.


Wiadomość z dnia: 17-02-2012
Jak usunąć wirusa z urządzeń Ubiquiti

zalogowac sie na ubnt przez ssh (putty)i wpisac komendy: 
rm /etc/persistent/rc.poststart
rm -rf /etc/persistent/.skynet
cfgmtd -w -p /etc/
reboot

Zalecane jest wgranie najnowszego firmwaru ze strony producenta.


Wiadomość z dnia: 08-02-2012
Klejenie złączy światłowodowych

W artykule tym opiszę pokrótce proces klejenia złącz światłowodowych. Wykonamy patchcord światłowodowy zakończony złączami SC /PC na kablu stacjonarnym multimodowym.

Po wymierzeniu i odcięciu odpowiedniej długości kabla rozdzielamy dwie żyły na odcinku około 15 cm zakładając specjalną klamrę, która zapobiega dalszemu rozdzieleniu żył w trakcie użytkowania.

Po nałożeniu odgiętek i tulejek usuwamy wierzchnią warstwę izolacji na odcinku 5 cm oraz przycinamy oplot kevlarowy tak aby jego długość wynosiła 5-7 mm.

Do odcięcia włókien kevlarowych musimy zaopatrzyć się w specjalne nożyczki przeznaczone do tego celu. Przygotowanie modułu złącza polega na wypełnieniu go odpowiednią ilością żywicy epoksydowej. 


Zbyt duża ilość spowoduje, że żywica może wypłynąć z komory klejenia i unieruchomić sprężynę regulującą docisk feruli. Przy pomocy stripera usuwamy warstwę lakieru, a odsłonięte włókno wsuwamy delikatnie w moduł złącza.


Przełożoną wcześniej tulejkę zaciskamy dwukrotnie zaciskarką tak aby mechanicznie połączyć moduł złącza z żyłą kabla światłowodowego używając przyciętych włókien kevlarowych jako elementu zapobiegającemu ześlizgnięciu.


Tak przygotowane złącze wygrzewamy w piecyku około 5 minut - wysoka temperatura przyspieszy wiązanie żywicy.


Po tym czasie nacinamy nożykiem diamentowym wystające ponad powierzchnię czoła feruli włókno i przechodzimy do polerowania.


W tym celu mocujemy złącze w uchwycie, który za pozycjonuje włókno pod kątem prostym w stosunku do powierzchni polerującej. Polerkę wykonujemy na 3 coraz drobniejszych materiałach ściernych, aż do usunięcia nadmiaru żywicy z czoła feruli i usunięcia zabrudzeń.


Nie zastąpiony jest tu mikroskop, który pozwala skontrolować stan polerowanej powierzchni.


Na końcu sprawdzamy tłumienność jaką ma nasz patchcord. Jeśli pomiary mieszczą się w normach to możemy używać go w naszej sieci.



Wiadomość z dnia: 16-12-2011
Tusze i Tonery w ofercie Naszego sklepu internetowego

Po wielu testach, współpracując z naszymi Klientami, wprowadziliśmy do sprzedaży w naszym sklepie internetowym zamienne TUSZE i TONERY do drukarek. Wybraliśmy markę EXPRESSION, ponieważ cechowała się najmniejszą awaryjnością i doskonałą jakością wydruków.
Wprowadzany przez nas asortyment jest ciągle powiększany o nowe pozycje.
Każdy wyrób, począwszy od półproduktów, aż do gotowego produktu jest poddawany kontroli jakości. Zarówno projektowanie wyrobu jak i kontrolowanie jakości odbywa się z wymogami normy ISO 9001:2008.
Każda dostawa powinna stanowić rekomendację dla dalszych zamówień.


Wiadomość z dnia: 17-05-2011
Nowy adres




Wiadomość z dnia: 10-03-2011
PLC - sieć z gniazdka elektrycznego

Lokalne "sieci z gniazdka" powoli wracają do łask. Nowe standardy mogą sprawić, że PLC stanie się dopełnieniem sieci opartych na kablach typu skrętka. Już obecne urządzenia maksymalną prędkością transferu nawet czterokrotnie przewyższają najdoskonalszą pod tym względem specyfikację Wi-Fi - 802.11g.
"Sieć z gniazdka" wydaje się szczególnie interesującym wyborem dla tych, którzy nie mogą korzystać w domu czy w firmie ze zwykłej sieci WLAN (lub nie mają ochoty zaśmiecać pomieszczeń kablami Ethernet) lub chcą łatwo i szybko rozbudować sieć lokalną, aby na przykład poszerzyć biuro o nowe lub mobilne stanowiska pracy, połączone z Internetem. Chociaż pojawiają się wątpliwości, czy duża liczba adapterów nie zakłóci funkcjonowania sieci elektrycznej lub Wi-Fi producenci uspo-kajają, że to nie nastąpi. Teoretycz-nie zakłócenia w sieciach Wi-Fi mogą się zdarzyć, ale tylko wtedy, gdy na jednym obszarze działa jednocześnie naprawdę wiele kontrolowanych sieci radiowych i Wi-Fi. Natomiast twórcy urządzeń HomePlug zapewniają, że w wypadku instalacji elektrycznych problem niemal nie występuje.


Wiadomość z dnia: 14-09-2010
Promocja

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą Promocją na urządzenia marki Signamax. Listę produktów objętych promocja można pobrać TUTAJ.


Wiadomość z dnia: 26-07-2010

Ostatnio oglądałeś

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach
Wpisz swój adres e-mail